Projekty - Zelená škola

Projekty

V rozvoji programu Zelená škola vám môže napomôcť aj zapojenie sa do súbežných projektov. V rámci nich získavate metodickú podporu, materiály a pomôcky na výučbu, tipy na aktivity. Projekty nie sú administratívne náročné.

Projekt:

V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá. Masívna produkcia elektrospotrebičov, znížená cena predaja, pocit prestíže a náš súčasný spôsob života neustále zvyšujú dopyt po novom tovare, na čo dopláca celé životné prostredie a najviac krajiny globálneho juhu.

Projekt:

Projekt Voda pre našu budúcnosť prepája na školách výučbu s témou vody, sucha a klimatickej zmeny s praktickými opatreniami realizovanými v školskej záhrade – vybudovaním prvkov súvisiacich so zadržiavaním vody na školskom pozemku.

Projekt:

Energiu využívame každý deň. Zamysleli ste sa už, ako môže naše každodenné správanie ovplyvniť spotrebu energie a ušetriť peniaze v rodinnom či školskom rozpočte?