Hry - Zelená škola

V rozvoji programu Zelená škola vám môže napomôcť aj zapojenie sa do hier.

Hra:

Ste v Zelenej škole ešte len prvý rok a netušíte, o čom program je?
Alebo sa jej venujete už niekoľko rokov a o Zelenej škole toho viete veľa?

Či už ste v programe prvý rok, alebo desať, táto hra vás určite zabaví, pomôže vám navzájom sa spoznať, dozvedieť sa o sebe niečo nové a zároveň sa zaujímavou formou zoznámiť s tým, ako program funguje a čo všetko v Zelenej škole môžete zažiť.

Hra:

Nové rozšírenie „Kráľovstvo opeľovačov“ vás zavedie do sveta samotárskych včiel a čmeliakov a ponúkne vám nielen rozšírenie pôvodnej hry o nové hracie kartičky, ale aj nápady na rozširujúce aktivity na vyučovanie pre starších žiakov.

Hra je obohatená aj o príručku „Rozbzučíme naše mesto“, pexeso „Mýty o opeľovačoch“, plagáty „Kosíme inak“ a „Včelí bufet“ a zaujímavé fotografie.

Hra:

Pracujete vo vašej Zelenej škole v téme Odpad?
Alebo máte chuť s deťmi hravou formou diskutovať o tom, prečo iba recyklovať nestačí?

Požičajte si našu Odpadovú pyramídu, ktorá je vhodná pri výučbe týchto tém. Cieľom je oboznámiť žiakov s hierarchiou riešenia problému Odpadu a prediskutovať jednotlivé úrovne pyramídy a ich dôsledky. Náročnosť aktivity je treba prispôsobiť veku žiakov.