Centrá inšpirácie - Zelená škola

Centrá inšpirácie

Program Zelená škola funguje na Slovensku 16 rokov. 85 % škôl v ňom pracuje viac ako 4 roky. Mnohé sú veľmi inšpiratívne. Preto sme pripravili špeciálny projekt pre Zelené školy: Zelená škola – každý deň pre budúcnosť.

Cieľom projektu je vytvorenie z vybraných 10 Zelených škôl v rôznych regiónoch Slovenska inšpiratívne centrá, ktoré ponúknu inšpirácie, ako robiť, čo sa učí, ako učiť inak a ako robiť zmeny na školách spoločne. Tieto školy budú učiacimi školami – pre učiteľov z rôznych škôl, pre rodičov, miestnych obyvateľov, pre obce aj mestá. Vyškolíme a poskytneme supervíziu 20 učiteľom – lídrom občianskej angažovanosti, ktorí do 11/2021 zrealizujú praktické vzdelávacie akcie pre min. 400 učiteľov a pracovníkov miestnych samospráv s dôrazom pri realizácii na participáciu žiakov a študentov Zelených škôl.

Účasť v projekte je jedinečnou príležitosťou na profesionálny rast učiteľov, na posilnenie a rozvoj ich zručností, ktoré významne posunú kvalitu výučby. Prinesie inšpiratívnych lektorov a zmysluplné, praktické vzdelávanie, pravidelný kontakt s ďalšími aktívnymi školami a vzájomnú výmenu skúseností a sieťovanie, supervíziu zapojených učiteľov a ich metodickú podporu.

Harmonogram aktivít projektu – záväzky pre vybrané školy:

regionálne semináre pre Zelené školy – modul 1

(učitelia ako spolu
lektori)

september – október 2020

kurz "Ako narábať s mocou učiteľa"

lektorka Sylvia Ondrisová

27. – 29. október 2020

kurz "Ako učiť akčne a užitočne"

lektorky Zuzana Labašová a Zuzana Gallayová, CEEV Živica

7. – 9. december 2020

kurz "Ako a prečo byť angažovaným"