Náš tím - Zelená škola

Náš tím

Zelená škola je environmentálny výchovno-vzdelávací program pre materské, základné, stredné i špeciálne školy. Jeho cieľom je prispieť k prevencii a riešeniu problémov životného prostredia a priniesť do škôl reálne zmeny vo fungovaní aj výučbe.

Zuzana Gallayová

Manažérka programu Zelená škola, Regionálna koordinátorka pre regióny:
Zvolen, Bratislava

Absolvovala Fakultu ekológie a environmentalistiky (Technická univerzita vo Zvolene), kde následne začala učiť predmety Environmentálna výchova a Metódy environmentálnej výchovy. Pre kontakt s praxou absolvovala rôzne envirovýchovné kurzy Živice. V programe Zelená škola od roku 2004 dobrovoľníčka – konzultantka a hodnotiteľka, od 2019 členka tímu. Vidí zmysel vo výučbe, ktorá je prepojená s reálnym životom.

Lesanka Blažencová

Koordinátorka pre nové školy, regióny:
Zvolen, Bratislava

Absolvovala Fakultu ekológie a environmentalistiky vo Zvolene, popri štúdiu a mnoho rokov po ňom bola dobrovoľníčkou v Združení Slatinka. Od roku 2003 sa venuje environmentálnej výchove pre rôzne vekové skupiny, posledné roky aj maličkým deťom a mamičkám na materskej dovolenke. Pôdu prírodovedného múzea v roku 2020 vymenila za tím Zelenej školy. Chce prinášať novú energiu, nápady a spolupodieľať sa na učení vonku.

Kvetoslava Rábelyová

Regionálna koordinátorka pre regióny:
Žilina, Košice

Po ukončení štúdia na Fakulte humanitných vied UMB v Banskej Bystrici pracovala ako stredoškolská učiteľka slovenského jazyka a literatúry. Neskôr študovala Montessori pedagogiku a spolupodieľala sa na vzniku Súkromnej materskej školy Montessori vo Zvolene, kde potom niekoľko rokov pracovala. Nakrátko si vyskúšala aj pozíciu pedagogickej asistentky na základnej škole. Od júla 2018 pracuje v tíme Zelenej školy.

Jaroslava Martinkovičová

Koordinátorka pre nové školy, regióny:
Žilina, Košice

Absolvovala Fakultu environmentálnej a výrobnej techniky na TU vo Zvolene. Pracovala ako konzultant legislatívy v životnom prostredí pre firmy, so zameraním hlavne na odpady. V programe Zelená škola pôsobí od roku 2016 ako dobrovoľníčka (konzultantka, hodnotiteľka) a od septembra 2020 ako členka tímu. Voľný čas rada trávi aktívne s rodinou alebo relaxuje pri dobrej knihe a šálke kávy.