"Ak niekde pred školou vlaje zástava Eco-school/Zelená škola, je to signál, že na tej škole sa snažia učiť deti skutočným životným zručnostiam.
Ekologicky sa treba správať každý deň, nielen na Deň Zeme.
V rámci Zelenej školy robíme veľa seminárov vo Vzdelávacom centre Zaježová. Už dlhší čas sme snívali, že by sa nám do centra v Zaježovej najmä v letnej sezóne zišiel prístrešok pre také semináre, ktorým vyhovuje robiť svoj program vonku.
Staré a krajové odrody jabloní a hrušiek v kuchyniach, na záhradách a v krajine
Spoločne sme absolvovali tretie regionálne učiteľské a žiacke semináre zamerané na predstavenie novej témy - Potraviny.
Životné prostredie, vzdelávanie, spoločnosť aj spiritualita. V týchto vzájomne súvisiacich oblastiach realizuje CEEV Živica projekty už 17. rok. Čo všetko sa nám aj vďaka vašim príspevkom podarilo minulý rok? Pozrite sa na obrázku.
Ako má v blízkom zahraničí značka BIO cveng a nikto ju nespochybňuje, u nás sa tejto istej značke pod tou istou legislatívnou ochranou európskych nariadení a národných zákonov tak dobre nedarí. BIO certifikácia je často vnímaná iba ako marketing, v horšom prípade dokonca ako podvod.
Zelená škola spustila už svoj 13. ročník. Je do neho zapojených rekordný počet tristoštrnásť škôl, ktoré od septembra začali pracovať na realizácii svojich plánovaných aktivít. Túto rubriku budeme pravidelne venovať aktualitám zo škôl.

Stránky

Tento školský rok sa začalo v našej MŠ nové certifikačné obdobie ZŠ. Pomocou auditu sme zhodnotili zmeny v MŠ a vybrali sme si tému Doprava a ovzdušie.
Pri príležitosti Dňa Zeme sme zorganizovali trhy, aby sme rodičom ukázali, že niekedy sa aj nepotrebné veci dajú využiť a vznikne z nich niečo pekné. Počas celého týždňa sa rodičia zapájali aj do revitalizácie nášho školského dvora.
Deň vody bol v našej materskej škole okrem modrých tričiek plný zábavy a zaujímavých aktivít :)
Ako je už v našej škôlke zvykom, pravidelne v zimnom období, keď napadne sneh, sa staráme o lesné zvieratká.
Medzinárodné stretnutie v Slovinsku - Bled
5.6.2014 v rámci Svetového dňa životného prostredia CHKO Cerová vrchovina organizovala    už 12. ročník súťaže „Príroda okolo nás“. Tento rok sa súťaž konala v malebnom prostredí  pod zrúcaninami hradu Divín.
  Vo štvrtok 22.5.2014 bolo  v okolí našej základnej školy  rušnejšie ako inokedy.  Pracovnú náladu dotvárali rukavice, hrable, rýle, motyčky. V rámci projektu Zelených škôl sme spojili aj aktivity, ktoré pravidelne realizujeme na Deň Zeme.
Je krátko po ôsmej hodine ráno a zo školy sa ozývajú pračudesné zvuky. Približujeme sa stále bližšie a bližšie a so strachom v očiach a hrabľami v ruke premýšľame, čo sa tam mohlo udiať. Sme na stope tomu, ktorý to všetko spáchal.
Eko-kódex našej materskej školy bol vytvorený v apríli 2014. Vytvorili ho deti a pedagogické zamestnankyne. Prvý raz bol vystavený 24.4.2014 na výstave detských prác pod názvom : Podoby vody. Eko-kódex je naším prejavom vďaky vode. ĎAKUJEME TI VODA..... ...že sa môžeme napiť, ...že sa môžeme umývať, ...že dávaš vlahu rastlinám a zvieratám, ...že z teba môžeme stavať snehuliakov, ...že v tebe môžeme plávať a hrať sa s tebou.

Stránky

Kto by nechcel chodiť do školy, kde je čistota a hygiena v rovnováhe s ochranou zdravia a prírody?
Keď sa človek v zime pozerá von z okna a vidí, ako v tom mrazivom počasí po vonku poskakuje sýkorka a zháňa niečo do zobáka, takmer každý z nás začne rozmýšlať, ako by jej mohol pomôcť.
V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá.
Ekologicky sa treba správať každý deň, nielen na Deň Zeme.
Staré a krajové odrody jabloní a hrušiek v kuchyniach, na záhradách a v krajine

Titulka