Aj zelenoškolské žiačky a zelenoškolskí žiaci sa i tento rok prihlásili do medzinárodnej súťaže LITTER LESS a ENVIRO programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Tešíme sa, že sa im podarilo v národnom kole získať zaujímavé umiestnenia.
Dni Zelených škôl boli aj napriek mrazivému počasiu úspešné. Zapojilo sa do nich 68 škôl z celého Slovenska.
Aj tento rok nájdete Zelenú školu v "Pedagogicko - organizačných pokynoch na školský rok 2017/2018". Na stránke č.
V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá.
Zaujíma Vás, ako výber našich potravín tvaruje svet? Máte nápad, ako s touto témou pracovať vo Vašej školskej komunite?
V rámci dní Zelených škôl členovia tímu navštívili rozne školy zapojené do programu Zelená škola.
"Ak niekde pred školou vlaje zástava Eco-school/Zelená škola, je to signál, že na tej škole sa snažia učiť deti skutočným životným zručnostiam.
Ekologicky sa treba správať každý deň, nielen na Deň Zeme.

Stránky

Tento školský rok sa začalo v našej MŠ nové certifikačné obdobie ZŠ. Pomocou auditu sme zhodnotili zmeny v MŠ a vybrali sme si tému Doprava a ovzdušie.
Pri príležitosti Dňa Zeme sme zorganizovali trhy, aby sme rodičom ukázali, že niekedy sa aj nepotrebné veci dajú využiť a vznikne z nich niečo pekné. Počas celého týždňa sa rodičia zapájali aj do revitalizácie nášho školského dvora.
Deň vody bol v našej materskej škole okrem modrých tričiek plný zábavy a zaujímavých aktivít :)
Ako je už v našej škôlke zvykom, pravidelne v zimnom období, keď napadne sneh, sa staráme o lesné zvieratká.
Medzinárodné stretnutie v Slovinsku - Bled
5.6.2014 v rámci Svetového dňa životného prostredia CHKO Cerová vrchovina organizovala    už 12. ročník súťaže „Príroda okolo nás“. Tento rok sa súťaž konala v malebnom prostredí  pod zrúcaninami hradu Divín.
  Vo štvrtok 22.5.2014 bolo  v okolí našej základnej školy  rušnejšie ako inokedy.  Pracovnú náladu dotvárali rukavice, hrable, rýle, motyčky. V rámci projektu Zelených škôl sme spojili aj aktivity, ktoré pravidelne realizujeme na Deň Zeme.
Je krátko po ôsmej hodine ráno a zo školy sa ozývajú pračudesné zvuky. Približujeme sa stále bližšie a bližšie a so strachom v očiach a hrabľami v ruke premýšľame, čo sa tam mohlo udiať. Sme na stope tomu, ktorý to všetko spáchal.
Eko-kódex našej materskej školy bol vytvorený v apríli 2014. Vytvorili ho deti a pedagogické zamestnankyne. Prvý raz bol vystavený 24.4.2014 na výstave detských prác pod názvom : Podoby vody. Eko-kódex je naším prejavom vďaky vode. ĎAKUJEME TI VODA..... ...že sa môžeme napiť, ...že sa môžeme umývať, ...že dávaš vlahu rastlinám a zvieratám, ...že z teba môžeme stavať snehuliakov, ...že v tebe môžeme plávať a hrať sa s tebou.

Stránky

Kto by nechcel chodiť do školy, kde je čistota a hygiena v rovnováhe s ochranou zdravia a prírody?
Keď sa človek v zime pozerá von z okna a vidí, ako v tom mrazivom počasí po vonku poskakuje sýkorka a zháňa niečo do zobáka, takmer každý z nás začne rozmýšlať, ako by jej mohol pomôcť.
Šéf envirorezortu László Sólymos pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia (5. júna) odovzdal 31 ocenení za mimoriadne výsledky a dlhodobé aktivity v ochrane a starostlivosti v tejto oblasti.  ​
V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá.
Ekologicky sa treba správať každý deň, nielen na Deň Zeme.

Titulka