Jesenné tvorivé dielne - Červené jabĺčko

Každú jeseň sa materská škola na ulici M.R. Štefánika teší na "Červené jabĺčko" – tvorivé dielne z darov Prírody. Rodičia prinášajú tekvice a ďalšie druhy zeleniny na kreatívne využitie a jesenné ovocie na využitie jedlé. Tvorenie so špáradlami, lepidlom a papierom sme zajedali hruškami a jabĺčkami a zrazu - z jednej tekvice bol pirát, z druhej strašiak, zemiak sa premenil na ježka alebo slimáka. Zjavil sa aj tekvicovo-kvetinový košík, zemiaková pirátska loď, gaštanoví a tekvicoví panáčikovia či dokonca tekvicová lesná víla v sprievode čarovného hríbika. Toto všetko a ešte viac veľdielok nájdete u nás na výstave. Po toľkom tvorení nám pravdaže vyhladlo a tak sme si oči a brušká popásli na jablkovom koláči, zdravých nátierkách a bylinkovom čaji (pôvodom zo školskej záhrady) tentokrát z dielne našich pani kuchárok. Tohto roku sa nám urodilo vydarené "Červené jabĺčko" a už teraz sa tešíme na jeseň búducu.