Deň stromov

20. október je Dňom stromov. Deti z materskej školy na ulici M.R. Štefánika si preto uctili obyvateľov svojej záhrady a najstaršieho z nich - kráľovnú školského dvora 36-ročnú Lipu veľkolistú (zasadená v roku 1976) veľkolepo oslávili. Každá trieda na jej konáre zavesila vlastnoručne vyrobeného šarkana z rôzneho materiálu (listy, vrchnáky plastových fliaš, hliníkové viečka, papier a ďalšie prírodné či odpadové materiály). Našej lipke sme zaspievali pesničku a slávnostne jej udelili rodný list s menom a rokom zasadenia, ktorý má odvtedy pripnutý na kmeni. Deti sa následne rozišli sa súťažné stanovištia, aby aj hrami oslávili svoju kráľovnu. Súťažili v úlohách ako hľadanie ihličnanov, hod šiškou, triedenie plodov, listové pexeso a mnohých ďalších. Napriek pravému jesennému počasiu s hmlou a rosou sme si v tento deň užili veľmi príjemnú "narodeninovú" oslavu. Avšak úctivo sa správame ku všetkým stromom a vždy, veď nie nadarmo sme školou Zelenou.