Pozvánka na tretie regionálne semináre

Srdečne vás pozývame 3. regionálne semináre pre koordinátorov a konzultantov programu Zelená škola v školskom roku 2015/16

v ŽILINE

Kedy:  16. februára 2016, od 9.00 hod. do cca 14:00 hod.

Kde:Čajovňa u dobrej víly, Hviezdoslavova 9, Žilina

vo ZVOLENE

Kedy:  18. februára 2016, od 9.00 hod. do cca 14:00 hod.

Kde: Stará radnica, Námestie SNP 21/31. 960 01 Zvolen, 1.poschodie

v KOŠICIACH

Kedy: 23. februára 2016, od 9.00 hod. do cca 14:00 hod.(súčasťou bude aj žiacky regionálny seminár a je určený prioritne pre ZŠ a SŠ)

Kde: Výmenník Obrody, Košice (oproti paneláku č. 5 na ulici Obrody- v blízkosti Magistrátu mesta Košice)

Kedy: 24. februára 2016, od 9.00 hod. do cca 14:00 hod. (určený prioritne pre MŠ, ŠŠ a školy 1-4.)

v BRATISLAVE

Kedy: 8. marca 2015, od 9.00 hod. do 14:00 hod.

Kde: Satori Stage (Mickiewiczova 9), Bratislava

Zaregistrovať sa môžete TU

Pripravujete Dni Zeme a Dni Zelených škôl (DZS) a :

• Hľadáte inšpiratívne aktivity?
  • Chcete aktívne zapojiť do plánovania a príprav DZS aj svojich žiakov a hľadáte inšpiratívne metódy práce s nimi ?
  • Neviete ako zapojiť médiá a verejnosť do vašich aktivít?
  • Chcete zapracovať svoje aktivity čo najlepšie zapracovať do tvorby EAP?

.... ak hľadáte odpovede na tieto otázky, nájdete ich na treťom regionálnom seminári v šk. roku 2015/16, ktoré sú určené pre všetky školy, pre nových aj „starých“ koordinátorov..

Pre Vašich žiakov sme pripravili interaktívne regionálne semináre, ktoré sa uskutočnia súbežne so štandardným seminárom pre koordinátorov. Kurz bude zameraný na  plánovanie a tvorbu Dní Zelených škôl so zameraním na environmentálne témy a spoluprácu. Ide o opakovanie minuloročného seminára a preto odporúčame vybrať žiakov, ktorí seminár ešte neabsolvovali. Z kapacitných dôvodov môžete na seminár prihlásiť maximálne 2 žiakov, ktorí sa musia zúčastniť celého programu od 9:00 do 14:00.  V prípade naplnenia kapacity si vyhradzujeme právo vašich žiakov neregistrovať. O tejto situácii vás budeme včas informovať.

V Košiciach bude žiacky seminár prebiehať iba 23.2.

Program je zameraný na:

• Zbieranie inšpirácií do DZS alebo tvorby EAP
  • Participatívne metódy tvorby a realizácie Dní Zelených škôl
  • Informačný blok plný aktualít a aktivít programu Zelená škola.
  • Záverečná hodnotenie škôl
  • Pýtajte sa – blok zameraný na vaše otázky súvisiace s programom Zelená škola.

Na seminári bude zabezpečený pitný režim a drobné občerstvenie.

Pre Vašu účasť prosím vyplňte prihlasovací formulár pre vami zvolené mesto:

Vaše prípadné nejasnosti alebo otázky Vám zodpovie Katarína Cesnaková na cesnakova@zivica.sk , t.č. 0917 35 35 32

Tešíme sa na stretnutie s Vami  tím programu Zelená škola

PrílohaVeľkosť