Články a rozhovory

Kto by nechcel chodiť do školy, kde je čistota a hygiena v rovnováhe s ochranou zdravia a prírody?
Keď sa človek v zime pozerá von z okna a vidí, ako v tom mrazivom počasí po vonku poskakuje sýkorka a zháňa niečo do zobáka, takmer každý z nás začne rozmýšlať, ako by jej mohol pomôcť.
V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá.
"Ak niekde pred školou vlaje zástava Eco-school/Zelená škola, je to signál, že na tej škole sa snažia učiť deti skutočným životným zručnostiam.
Ekologicky sa treba správať každý deň, nielen na Deň Zeme.
Staré a krajové odrody jabloní a hrušiek v kuchyniach, na záhradách a v krajine
Spoločne sme absolvovali tretie regionálne učiteľské a žiacke semináre zamerané na predstavenie novej témy - Potraviny.
Ako má v blízkom zahraničí značka BIO cveng a nikto ju nespochybňuje, u nás sa tejto istej značke pod tou istou legislatívnou ochranou európskych nariadení a národných zákonov tak dobre nedarí. BIO certifikácia je často vnímaná iba ako marketing, v horšom prípade dokonca ako podvod.
Radi by sme Vás pozvali na tretie regionálne semináre organizované  kanceláriou programu Zelená škola.