Vzdelávacie centrum Zaježová – miesto pre vaše akcie a oddych

Zrekonštruovaná gazdovská usadlosť na zaježovských lazoch (blízko Zvolena) je to pravé miesto pre vašu školu v prírode, výlet, teambuilding, či oddych v prírodnom prostredí a ekoštandarde.

Príjemné ubytovanie poskytuje trinásť 1-4 lôžkových izieb a pre vnútorné aktivity je k dispozícii priestranná seminárna miestnosť, či študovňa s knižnicou. Ako odmenu určite oceníte chutnú vegetariánsku kuchyňu.

Voľné chvíle môžete prežiť v zrubovej saune, v štýlovej čajovni, na letnej terase, alebo v permakultúrnej záhrade s jazierkami. Okolie centra tvorí aj detské ihrisko, lanové dráhy, ohnisko, či interaktívna výstava. „Nekonečný“ pocit pohody zažijete pri prechádzkach po malebných zaježovských lúkach a lesoch.

Vzdelávacie centrum je praktickou ukážkou života ohľaduplnejšieho k životnému prostrediu. Stavbu charakterizuje prírodný stavebný a izolačný materiál - drevo, hlinené omietky, izoláciazo slamy, recyklovaného papiera a drevovláknitých dosiek.K „zelenšej“ prevádzke centra prispieva získavanie elektrickej energie a teplej vody za pomoci slnka a vykurovanie kotlom na drevo. Odpad sa separuje, pri upratovaní sa používajú eko-čistiace prostriedky a o použitú vodu sa stará biologická čistička.

Radi pripravíme (budeme spoluorganizovať) aj akciu podľa vašich požiadaviek. Pobytové programy sa vyznačujú holistickým prístupom, učením (sa) zážitkom a pestrosťou, ktoré zabezpečujú profesionálni lektori Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Tiché miesto v samote prírody

...je podľa nás najlepším prostredím pre hlboký relax aj sebapoznanie.

Pre tých, ktorí by chceli hluk a stres mesta vymeniť za intenzívne ticho a pobudnúť osamote ponúkame naše Meditačné ústranie. Prvý jednoduchý domček  sa nachádza neďaleko centra v tichom údolí, obklopenom lúkami a lesmi.

Druhý domček sa nachádza priamo vo Vzdelávacom centre a je určený pre jedinečnú metódu práce s mysľou - „Terapiu tmou“ (Dunkel terapiu). Tma nám umožňuje vidieť celý náš život o trochu pravdivejšie a úprimnejšie a prostredníctvom tohto vhľadu s ním potom slobodnejšie nakladať.

Meditačné ústranie poskytuje priestor na intenzívny duchovný život pre všetkých záujemcov bez rozdielu vierovyznania.

Viac informácií

www.zivica.sk/zajezova

Prípadne kontaktujte priamo manažéra centra Radoslava Pláničku na zajezova@zivica.sk alebo 0917 517 267.