Konzultanti Zelenej školy pre Zvolen

Zuzana Marková

tel.: 0908362338

zzkamarkova@gmail.com

Študujem 5. ročník na Fakulte ekológie a environmentalistiky vo Zvolene a v tomto štúdiu som sa naozaj našla. Aj vďaka mojej fakulte som sa dozvedela o programe Zelená škola a som vďačná, že som jeho súčasťou a môžem byť školám nápomocná pri realizácií 7 krokov. Páči sa mi myšlienka spájania ľudí v komunite navyše prostredníctvom zmysluplných aktivít. Voľný čas rada trávim kdekoľvek na vzduchu - v lese, na záhrade, no najradšej na horách. Sú pre mňa výzvou, motiváciou a inšpiráciu. Rada utekám do sveta ilúzií a príbehov v knihách. Čítať si knihu obklopená tatranskými štítmi je pre mňa najväčšie potešenie.

Jarka Martinkovičová

jaroslavamartinkovicova@gmail.com

Vyštudovala som na Fakulte environmentálnej a výrobnej techniky TU vo Zvolene a pracujem v oblasti odpadového hospodárstva. Doma som hlavne mamča. Chcela by som pre svoje deti svet šťastnejší, zelenší, pohodovejší, k okoliu zodpovednejší, proste lepší a  tak sa snažím začať od seba pre to po krôčikoch aj niečo urobiť. Zelenú školu vnímam ako inšpiráciu pre spokojnejší a plnohodnotnejší život. Rada podám „pomocnú ruku“ na ceste za vašim/našim šťastnejším svetom:)

Danka Domčeková

tel.:

domcekovad@gmail.com

Po ukončení štúdia na Fakulte ekológie a environmentalistiky som sa začala venovať environmentálnej výchove. Najskôr ako lektor v Prírodovednej expozícii Stredoslovenského múzea, neskôr ako pracovníčka pre environmentálnu výchovu na Správe Národného parku Nízke Tatry a napokon v Iuvente. Aj preto som sa zapojila do programu Zelené školy, kde vďaka svojím skúsenostiam a zamestnaniu môžem pomôcť školám s prípravou a realizáciou výučbových programov.

Veronika Müllerová

mullerovanika@gmail.com

Ukončila inžiniersky stupeň na Fakulte ekológie a environmentalistiky odbor Ekológia a ochrana biodiverzity. Po skončení štúdia mala pocit, že sa toho musí ešte veľa naučiť a tak sa rozhodla pokračovať v štúdiu na doktorandskom stupni, v rovnakom odbore. Zelenej škole sa venuje ako konzultantka a má veľa nápadov na aktivity do akčných plánov a ako zapojiť deti do programu Zelenej školy. Veľmi ju teší, ak sa na ňu školy obracajú s každou maličkosťou, vždy im rada poradí.

Katarína Jánošová

janosova.katarina@gmail.com

Svoje šťastie našla ako učiteľka na súkromnej základnej škole U Filipa, rovnako aj ako konzultantka v programe Zelená škola. Ak jej ostane nejaký voľný čas, najradšej ho trávi v prírode, vysoko v horách, prípadne na bicykli alebo zavesená na skalách. .
Školám veľmi ochotne a s úsmevom pomáha po kľukatej ceste k získaniu certifikátu ZŠ :).

Zuzana Gallayová

tel.: 0903 652795

zgallayova@gmail.com

Vyštudovala som Fakultu ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene, kde som zistila, že ma baví pracovať s ľuďmi. A tak tu učím Environmentálnu výchovu, Metódy environmentálnej výchovy a Náuku o krajine. Mám radosť, keď moji študenti kráčajú z prednáškarní do škôl či rôznych organizácií a privoniavajú ako dobrovoľníci k praxi. Ako konzultantka tuším najčastejšie dávam kontakty a spájam ľudí, ktorí robia zaujímavé veci a môžu si vzájomne pomôcť. Hľadám možnosti ako previesť myšlienky do reality napr. pri tvorbe či pripomienkovaní projektov alebo vytváraní výukových programov.