Výlet do Vodníkového kráľovstva v Hlohovci

Na Deň Zeme prišiel do Materskej školy v Hlohovci vodník a priniesol so sebou kúsok svojho kráľovstva. Prišli sme sa naň pozrieť aj my z tímu Zelenej školy.

Vodník prišiel spoločne so svojimi dcérami, zvieratami a rastlinami z vodnej ríše. Deti ich spoznávali na siedmich zážitkových stanovištiach. Niektoré stanovištia boli zamerané na pohyb, iné na poznávanie. Základom každej aktivity bolo rozvíjanie vzťahu k prírode a environmentálna výchova. Takéto akcie sa robia v škôlke často a bolo to vidieť aj na reakciách a vedomostiach detí, ktoré už veľa vecí vedeli - čo patrí do jazierka a čo nie, ako triedime ktorý odpad či ako vyzerajú rôzne podoby vody v prírode.

Akcia Vodníkové kráľovstvo bola naozaj úspešná a deťom, ale aj pani učiteľkám a nám priniesla naozaj veľa radosti. Akcia sa konala v MŠ Hollého v Hlohovci pri príležitosti Dňa Zeme a prioritnej témy Voda.