Venujte svoje 2 percentá z dane Živici a pomôžte nám inšpirovať k zmene!

Životné prostredie, vzdelávanie, spoločnosť aj spiritualita. V týchto vzájomne súvisiacich oblastiach realizuje CEEV Živica projekty už 17. rok. Čo všetko sa nám aj vďaka vašim príspevkom podarilo minulý rok? Pozrite sa na obrázku.

 

Kliknutím obrázok zväčšíte​

Ak sa vám veci na obrázku zdajú zmysluplné, pomôžte nám inšpirovať k zmene aj naďalej a venujte nám svoje 2 percentá z dane.

Lebo len vďaka vašej podpore sa nám minulý rok podarilo poskladať takýto obraz aktivít:

 • Do projektu Zelená škola sa zapojilo 314 škôl, zorganizovali sme 12 seminárov v 4 mestách, 35 vyškolených konzultantov zrealizovalo viac ako 150 návštev na jednotlivých školách. Do našich aktivít sa malo možnosť zapojiť viac ako 60 000 žiakov a 6 100 učiteľov.
 • Vydali sme dve metodické príručky Jedlej zmeny, zorganizovali 63 kurzov pre školské komunity, 2 workshopy pre verejnosť, 3 kurzy pre učiteľov a spolupracujeme s 52 školami.
 • Pomohli sme ďalším 7 školám navrhnúť a vybudovať si vlastné učiace záhrady, 48 účastníkov Túlavého autobusu sme inšpirovali návštevou 4 fungujúcich záhrad, ktoré učia na Slovensku a vďaka projektu sa deti môžu učiť geometriu na vyvýšených záhonoch a hudobnú výchovu pri záhradnom dendrofóne.
 • Čiernu labuť si čítalo 100-tisíc ľudí. V ponuke mali 180 článkov od 45 autorov.
 • Sokratov inštitút zahájil svoj štvrtý ročník a priniesli sme jeho atmosféru z lazov do paláca festivalom Showcrates 2016.
 • Otvorili sme novú triedu učiteľov – Komenského inštitút. Dvadsať učiteľov, ktorí majú odvahu robiť veci inak a svojim príkladom meniť školstvo.
 • Mali ste možnosť vidieť stan Živice (powered by ZSE) na Pohode 2016 (a stretnete nás aj tento rok).
 • Uspeli sme s celoeurópskou petíciou Hej LIDL, hraj fér! - viac ako 75 000 ľudí prinútilo LIDL zmeniť pomery na niektorých plantážach, ktoré mu dodávajú banány.
 • Zorganizovali sme Deň nenakupovania a natočili úspešný videozáznam o tom, či by Slováci chceli nakupovať fér.
 • Publikovali sme prvú príručku pre samosprávy o Prírode blízkej údržbe mestskej zelene. Karlova Ves sa s našimi radami stala prvou mestskou časťou priateľskou včelám a iným opeľovačom a inšpirovali sme iné mestské časti v Bratislave a ďalšie mestá k aktívnemu budovaniu zelene.
 • Koncom roka 2016 sme rozbehli projekt Akademici- aktívne a prakticky, v rámci ktorého natáčame životné príbehy s expertami na globálne vzdelávane, ktoré budú dostupné verejnosti.
 • Ústranie v tme bolo obsadené 344 dní v roku.  Rozhodli sme sa vybudovať ešte jedno.
 • Vo Vzdelávacom Centre Zaježová účastníci workshopov a seminárov strávili 180 nocí.
 • Zaježovská škola má historicky najviac žiakov – 16 (z toho jedny dvojčatá a jedny trojčatá ).

Ako darovať?

Všetky informácie a dokumenty potrebné k venovaniu 2 percent z dane nájdete na:

http://2-percenta.zivica.sk/

Tu si tiež môžete otestovať, ako dobre nás poznáte a odhaliť svet podľa Živice. Napríklad: o čom je projekt Tajný život mesta? O zlepšovaní infraštruktúry pre chodcov, biodiverzite, či možnostiach na dobrú párty? :)

Ak máte z vypĺňania formulárov hrôzu, radi vám pomôžeme. Napíšte nám na info@zivica.sk

ĎAKUJEME!