Staňte sa Environmentálnymi expertami

Prihláste sa do nového ročníka projektu Environmentálni experti a získajte grant na realizáciu mikroprojektu na vašej škole. Aj tento rok čaká 20 vybraných škôl finančný príspevok vo výške 200 eur na realizáciu projektu a 3 dni s bohatým programom a inšpiratívnymi ľuďmi v príjemnom prostredí zaježovských lazov.

Otvárame prihlasovanie do 4. ročníka projektu Environmentálni experti, ktorého organizátorom je CEEV Živica a generálnym partnerom DM drogerie markt, s.r.o.. Jeho cieľom je vytvoriť pre žiakov základných škôl priestor pre rovesnícke vzdelávanie a realizáciu vlastných nápadov spôsobom, ktorý im je blízky. 

Aby bola pre žiakov problematika atraktívna a boli motivovaní ponoriť sa hlbšie do skúmania jej skrytých súvislostí a podstaty, zameriavame sa na aktuálne spotrebiteľské témy. Vzdelávanie environmentálnych expertov je zamerané na ekologické poľnohospodárstvo, bylinné produkty, domácu drogériu a kozmetiku. V projekte pracujeme s potenciálom žiakov kriticky zhodnotiť informácie, ktoré sa k nim rôznou cestou dostávajú v rámci tém, ktoré sa ich dotýkajú.

Nosnou časťou projektu je októbrový kurz Environmentálny experti, ktorého sa zúčastnia zástupcovia vybraných škôl vo Vzdelávacom centre Zaježová. Na ňom sa dozvedia nové informácie o témach, na ktoré môžu byť projekty zamerané a aj to, ako ich napísať. Kurz sa uskutoční v dňoch 22.10.-24.10.2018

Bonusom pre zapojené školy je zapožičanie spoločenskej hry Kráľovstvo včiel. Prostredníctvom nej sa žiaci zábavnou formou naučia o živote v úli i mimo neho. Na vlastné oči budú mať možnosť vidieť i dymák, včelie plásty alebo peľ.

Úspech projektu potvrdzujú aj pedagógovia zo škôl zapojených v minulosti. Tí vyrábali so žiakmi domáce mastičky či balzamy na pery, vysádzali kvetnaté záhony pre opeľovače, vyrábali limonády z vlastne vypestovaných byliniek či piekli koláče z medu zo školskej včelnice. „Ide o veľmi dobre premyslený projekt. Vstupný kurz bol príjemný a slúžil na naštartovanie sa. Pozitívne ohlasy zo strany žiakov a učiteľov boli na hru Kráľovstvo včiel a na rovesnícke vzdelávanie. Je to geniálny spôsob vyučovania, ktorý baví nielen žiakov, ale aj učiteľov“, tvrdí Zuzana Greschnerová zo Základnej školy Nitrianske Pravno.

Čas prihlásiť sa máte od 15.augusta do 15. septembra 2018. Urobiť tak môžete cez prihlasovací formulár . Pre účasť v projekte nie je podmienkou byť zaregistrovaný v programe Zelená škola. Viac informácií o projekte, ktorý je pre školy bezplatný, nájdete v prílohe.

Kontaktná osoba:

Miroslava Sliacka, sliacka@zivica.sk, +421903 410 626

Generálny partner

DM drogerie markt, s.r.o.