Kritické myslenie v envirotémach

Čo by ste si vybrali? Bio paradajky zo Španielska alebo paradajky dopestované na Slovensku konvenčným spôsobom? 


Kancelária Zelenej školy si pre vás tento rok pripravila zaujímavý kurz kritického myslenia, na ktorom sa naučíme vnímať informácie zo širších súvislostí. Kurzom nás budú sprevádzať slovenskí špičkoví lektori kritického myslenia a spoločne si natrénujeme vytváranie vlastných názorov v témach environmentálnej výchovy. 


Termín:
11. – 13. marca 2019

Miesto:
Vzdelávacie centrum Záježová

Lektori:
Mgr. Tina Gažovičová, PhD., a Mgr. Ondrej Gažovič, PhD.

Registračný formulár:  https://goo.gl/forms/WYjT6s54Fe2ecLnx2

Čo Vás čaká:
Život okolo nás je dynamický a plný informácií. Ako zistiť, čo je pravda a čo nie? Kurz kritického myslenia nenaservíruje hotové odpovede - cieľom kurzu je sprostredkovať Vám praktické zručnosti a metodické postupy, ktoré budete môcť samostatne aplikovať pri svojej pedagogickej praxi v prostredí materských, základných a stredných škôl. Môžete sa tešiť na praktický tréning najdôležitejších zručností kritického myslenia, argumentácie a efektívnej komunikácie.

Témy, ktorými Vás prevedieme, budú zamerané na oblasť ochrany životného prostredia, vzájomný vzťah ľudí s prírodou a globálne súvislosti, pričom sa dotkneme aktivít zo školského prostredia, ako sú výstavky z odpadových materiálov, zber papiera, tvorba školskej záhrady...
Celý kurz bude vedený interaktívnou formou, prostredníctvom zážitkových aktivít a tímových úloh.

Organizačné informácie:
Kurz je spoplatnený sumou 30 eur. Táto suma je symbolická a čiastočne pokrýva náklady na ubytovanie, stravu a lektorov. Cestovné náklady si hradí účastník zo svojich zdrojov.
 

Pre registráciu je potrebné vyplniť do 1. marca 2019 registračný formulár, ku ktorému sa dostanete kliknutím TU. Kapacita kurzu je obmedzená na 20 účastníkov – tí budú vybraní na základe vyplneného formulára.

Počas kurzu bude zabezpečený pitný režim a plná penzia formou chutnej vegetariánskej stravy.
Kurz začína večerou o 18. hod. a končí obedom o 12. hod. Kurz je nutné absolvovať v celej dĺžke trvania.
V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať Kvetku na rabelyova@zivica.sk alebo telefonicky: 0917 35 35 32.       

Tešíme sa na vás!