Venujte svoje 2 percentá z dane Živici a pomôžte nám inšpirovať k zmene!

Životné prostredie, vzdelávanie, spoločnosť aj spiritualita. V týchto vzájomne súvisiacich oblastiach realizuje CEEV Živica projekty už 17. rok. Čo všetko sa nám aj vďaka vašim príspevkom podarilo minulý rok? Pozrite sa na obrázku.

 

Kliknutím obrázok zväčšíte

Ak sa vám veci na obrázku zdajú zmysluplné, pomôžte nám inšpirovať k zmene aj naďalej a venujte nám svoje 2 percentá z dane.

Lebo len vďaka vašej podpore sa nám minulý rok podarilo poskladať takýto obraz aktivít:

 • Do projektu Zelená škola sa zapojilo 314 škôl, zorganizovali sme 12 seminárov v 4 mestách, 35 vyškolených konzultantov zrealizovalo viac ako 150 návštev na jednotlivých školách. Do našich aktivít sa malo možnosť zapojiť viac ako 60 000 žiakov a 6 100 učiteľov.
 • Vydali sme dve metodické príručky Jedlej zmeny, zorganizovali 63 kurzov pre školské komunity, 2 workshopy pre verejnosť, 3 kurzy pre učiteľov a spolupracujeme s 52 školami.
 • Pomohli sme ďalším 7 školám navrhnúť a vybudovať si vlastné učiace záhrady, 48 účastníkov Túlavého autobusu sme inšpirovali návštevou 4 fungujúcich záhrad, ktoré učia na Slovensku a vďaka projektu sa deti môžu učiť geometriu na vyvýšených záhonoch a hudobnú výchovu pri záhradnom dendrofóne.
 • Čiernu labuť si čítalo 100-tisíc ľudí. V ponuke mali 180 článkov od 45 autorov.
 • Sokratov inštitút zahájil svoj štvrtý ročník a priniesli sme jeho atmosféru z lazov do paláca festivalom Showcrates 2016.
 • Otvorili sme novú triedu učiteľov – Komenského inštitút. Dvadsať učiteľov, ktorí majú odvahu robiť veci inak a svojim príkladom meniť školstvo.
 • Mali ste možnosť vidieť stan Živice (powered by ZSE) na Pohode 2016 (a stretnete nás aj tento rok).
 • Uspeli sme s celoeurópskou petíciou Hej LIDL, hraj fér! - viac ako 75 000 ľudí prinútilo LIDL zmeniť pomery na niektorých plantážach, ktoré mu dodávajú banány.
 • Zorganizovali sme Deň nenakupovania a natočili úspešný videozáznam o tom, či by Slováci chceli nakupovať fér.
 • Publikovali sme prvú príručku pre samosprávy o Prírode blízkej údržbe mestskej zelene. Karlova Ves sa s našimi radami stala prvou mestskou časťou priateľskou včelám a iným opeľovačom a inšpirovali sme iné mestské časti v Bratislave a ďalšie mestá k aktívnemu budovaniu zelene.
 • Koncom roka 2016 sme rozbehli projekt Akademici- aktívne a prakticky, v rámci ktorého natáčame životné príbehy s expertami na globálne vzdelávane, ktoré budú dostupné verejnosti.
 • Ústranie v tme bolo obsadené 344 dní v roku.  Rozhodli sme sa vybudovať ešte jedno.
 • Vo Vzdelávacom Centre Zaježová účastníci workshopov a seminárov strávili 180 nocí.
 • Zaježovská škola má historicky najviac žiakov – 16 (z toho jedny dvojčatá a jedny trojčatá ).

Ako darovať?

Všetky informácie a dokumenty potrebné k venovaniu 2 percent z dane nájdete na:

http://2-percenta.zivica.sk/

Tu si tiež môžete otestovať, ako dobre nás poznáte a odhaliť svet podľa Živice. Napríklad: o čom je projekt Tajný život mesta? O zlepšovaní infraštruktúry pre chodcov, biodiverzite, či možnostiach na dobrú párty? :)

Ak máte z vypĺňania formulárov hrôzu, radi vám pomôžeme. Napíšte nám na info@zivica.sk

ĎAKUJEME!