Výstupy z druhého regionálneho seminára

Druhé regionálne semináre máme úspešne za sebou. Ďakujeme všetkým, ktorí sa ho zúčastnili a spoločne tak vytvorili veľmi priateľskú a tvorivú atmosféru.

 

Druhý regionálny seminár sa niesol v duchu ukážky participatívnych princípov tvorby akčného plánu na školách. Prostredníctvom aktivít ste sami zisťovali, čo a ako u Vás funguje a na čom treba ešte popracovať. Výstupy boli naozaj zaujímavé a veríme, že Vás to naštartovalo do nových procesov :)

 

Žiacky seminár prebiehal podobne ako učiteľský. Takisto sme si na aktivitách ukazovali, aké výhody má spolupráca a že skupina dokáže viac ako jednotlivec, ak je nastavená dobrá komunikácia. Žiaci tiež vymýšľali aktivity a tvorili akčné plány v skupinách na tému odpad. Najprv si naštudovali poskytnuté materiály k danej problematike a potom začal krásny tvorivý kolektívny proces.

 

Medzi jednotlivými aktivitami sme si púšťali aj inšpiratívne zábavné a náučné videá, ktoré si môžete pozrieť aj kliknutím na odkazy nižšie.

Video ukazujúce výhody spolupráce nájdete TU.

​Spoveď dlhoročnej učiteľky Rity Pierson, ktorá hovorí o svojich skúsenostiach, motivácií a učiteľských hrdinoch, na ktorých žiaci nezabúdajú ani po rokoch, nájdete TU.

​Pamätáte sa na aktivitu, ako prejsť cez papier tak, aby ste neporušili jeho obvod? Návod na prechádzku papierom nájdete v tomto videu.

Veríme, že sa Vám seminár páčil a bol pre Vás užitočný. Prosíme tých, ktorí ešte nevyplnili dotazník na spätnú väzbu z druhého reg.seminára, aby tak urobili do 20.12. Tým, ktorí ho už vyplnili, veľmi ďakujeme. Vaše spätné väzby nám pomáhajú pri nastavovaní ďalších seminárov, ktoré chceme urobiť pre Vás čo najefektívnejšie. Vyplnenie dotazníka Vám zaberie 10-15 minút a nájdete ho TU. 

V prílohe tiež nájdete infoblok, v ktorom sú pre Vás užitočné informácie o rôznych našich ďalších projektoch, aktivitách a ponukách. Nájdete tam tiež link na prihlásienie do inšpiratívnych skupín, alebo informácie o kurze Vnútorný učiteľ, ktorý sme minulý rok otestovali na 17 pilotných učiteľoch a učiteľkách. Keďže kurz mal úspech, rozhodli sme sa ho zopakovať i tento školský rok.

Ešte raz veľmi ďakujeme za účasť a spoluprácu.

Tím Zelenej školy

PrílohaVeľkosť
PDF icon infoblok_rs2_pdf.pdf2.28 MB