Zelenoškolské TRIČKÁ a TAŠKY

Pre všetkých priaznivcov programu Zelená škola sme pripravili nové „vecičky“, ktorými môžete dať svetu vedieť, že ste telom aj dušou zelenoškolskí :). Vytvorili sme pre Vás tričká, tašky, perá, odznaky a tetovačky.

Snažíme sa, aby naše prezentačné materiály boli čo najšetrnejšie k životnému prostrediu a vy ste tak mali pri ich nosení lepší pocit.

Tričká a tašky sú vyrobené z certifikovanej bio bavlny (značky STADMAN Organic a Earth Positive). Pri ich výrobe sa dbá na ochranu životného prostredia: 95 % vody na polievanie bavlníka sa získava z monzúnových dažďov   a   používajú   sa  len  prírodné hnojivá a biologické spôsoby ochrany proti škodcom. Takto vypestovaná biobavlna sa potom miestne spracováva. Továreň využíva zásadne energiu vyrobenú z veterných elektrární a pri procese farbenia sa používa solárna energia. Hotový textil sa do Európy nedováža letecky, ale po mori, čo znamená ďalšie zníženie emisií skleníkových plynov. Pri výrobe tohto biotextilu sa tak celkove eliminuje až 90 % emisií skleníkových plynov v porovnaní s bežnou textilnou výrobou. 

Materiál guličkových pier pochádza z recyklovaných PET fliaš a odznaky sú vytlačené na recyklovanom papieri.

 

AKO ZÍSKATE SVOJE TRIČKO A TAŠKU?

Tričká a tašky si môžete objednať u nás na lepeskova@zivica.sk. Tričká však máme iba v učitých veľkostiach.

AKO ZÍSKATE ODZNAK, PERO ALEBO TETOVAČKU?

Odznaky, perá a tetovačky budeme distribuovať v rámci zelenoškolských podujatí.

V prípade nejasností je možné zatelefonovať na t.č.: +421 917 35 35 32

 

 

 

PrílohaVeľkosť
PDF icon formular_final.pdf354.1 KB