Metodická podpora

Školy zapojené do programu Zelená škola, môžu využívat rôzne formy metodickej podpory. Okrem metodických príručiek a pracovných listov, sa môžu učitelia osobne zúčastniť regionálnych seminárov alebo zážitkových kurzov a workshopov. Školám poskytujeme aj informačný a konzultačný servis, ktorý zabezpečuje výmenu skúseností s fungovaním programu.

Regionálne semináre

V priebehu školského roka sú pre zapojené školy organizované 3 regionálne metodické semináre v 4 mestách. Sú hlavným zdrojom dôležitých a inšpiratívnych informácií a aktivít. Okrem podrobného vysvetlenia metodiky 7 krokov programu sú zamerané na spoločné riešenie problémov škôl, ale aj výmenu skúseností a zaujímavých aktivít.

Konzultačný servis

Konzultačný servis poskytujú regionálni koordinátori, ktorí majú školy rozdelené podľa regiónov (západ - Bratislava a Žilina, východ - Zvolen a Košice). Regionálny koordinátor je pre školu priateľským pomocníkom a sprievodcom na ceste k Zelenej škole. Nie je inšpektorom ani kontrolórom. Rád individuálne poradí (e-mailom, telefonicky či osobne) v otázkach metodiky či témach Zelenej školy. Regionálny koordinátor je odborne vyškolený, plný nadšenia, ktoré rád prenesie aj na vašu školu. Vďaka svojim skúsenostiam a prehľadu môže byť aj zdrojom inšpirácií a inovatívneho prístupu.

Informačný servis a výmena skúseností

E-mail každého školského koordinátora je zaradený do e-mailového zoznamu Zelených škôl. Slúži na distribúciu všetkých pozvánok a dôležitých informácií týkajúcich sa fungovania programu. Nechýbajú tu aj informácie o grantových výzvach a pozvánky na zaujímavé akcie mimo programu a pod. Dalším zdrojom množstva metodických, informacných materiálov, inšpirácií a clánkov je táto webová stránka.

Zážitkové kurzy a workshopy pre pedagógov

Pre pedagógov každoročne organizujeme niekoľko zaujímavých kurzov a workshopov, ktoré sú zamerané na sebarozvoj pedagógov ako aj kurzy zamerané na podporu spolupráce a enviromnentálneho povedomia.

Chcete, aby sa aj vaša škola stala súčasťou zmien?